Pensjonat

Materiał z którego zbudowany jest budynek główny to 200-letnia karpacka jodła, natomiast dach pokryty jest gontem osikowym, do którego konserwacji użyliśmy oleju skalnego. Impregnaty wykorzystane do zabezpieczenia budynku zawierają tylko naturalne składniki, takie jak oleje roślinne i woski pszczele, wykonane według tradycyjnych receptur.

Wysoczany znajdują się na styku 3 byłych grup etnicznych: Łemków, Bojków i Dolinian. W związku z tym projektując dom postanowiliśmy umieścić w nim charakterystyczne elementy architektoniczne wyróżniające każdą z tych grup tj. tzw. wnękę domową – element doliniański, werandę, na której w letnie poranki i wieczory można przyjemnie spędzić czas rozkoszując się filiżanką kawy lub lampką wina – element łemkowski, wypuszczone na zewnątrz strugane falowo belki stropowe, tzw. ryśki – element bojkowski.

W budynku obok znajduje się świetlica z air hockeyem, piłkarzykami itp. oraz małą biblioteczką (w której i ci starsi i ci młodsi znajdą dla siebie coś ciekawego). Nasi goście mogą zorganizować sobie tu kameralny wieczór przy lampce wina.

Ze względu na państwa bezpieczeństwo istnieje zakaz palenia w całym budynku, amatorów tytoniu zapraszamy na zewnątrz.

Bardzo prosimy o przestrzeganie ciszy nocnej, która obowiązuje w godz. od 22.00 do 7.00.

Przepraszamy, czworonogów nie przyjmujemy.

Witajcie w naszych przytulnych domkach z jodłowych bali! W roku 2016 stworzyliśmy dla Was dwie komfortowe oazy, gdzie natura spotyka się z funkcjonalnością. Nasze domki, zdolne pomieścić od 4 do 6 osób, zachwycają swoim rustykalnym urokiem i przyjazną atmosferą.

Wyżywienie

Oferujemy naszym gościom potrawy kuchni karpackiej i tradycyjnej, wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu. Całodzienne wyżywienie składa się ze śniadania w formie szwedzkiego stołu oraz serwowanej na ciepło (do stolika) np. jajecznicy, parówki oraz obiadokolacji z kompotem i deserem (zupa w wazie nieporcjowana, drugie danie na półmiskach, porcjowane) serwowanej do stolika. Codziennie oprócz piątków na obiadokolację podajemy dania mięsne, również z mięsa daniela. Mięso to ma mniejszą ilość tłuszczu, a większą białka. Jest bogate w witaminy, odtłuszczone i nie zawiera cholesterolu, w smaku przypomina wołowinę. Na śniadanie podajemy również wędlinę własnego wyrobu.

W jadalni do dyspozycji naszych gości oddajemy dobrze wyposażony kącik kawowo-herbaciany. Kawa i herbata stale dostępna. Dla naszych najmłodszych gości mamy dwa krzesełka do karmienia.

Godziny śniadań: od 8.30 do 10.00

Godziny obiadokolacji: od 17.00 do 18.00

Godziny posiłków możemy również dostosować do Państwa planów wycieczkowych.

Oferta sezonu

Zapraszamy do Sokoliska latem!

To idealny czas, aby doświadczyć uroku przyrody tego malowniczego regionu Polski. Nasza sezonowa oferta zapewni Wam możliwość odkrycia piękna letniej scenerii i zanurzenia się w przyjemnej atmosferze wiejskiego życia

 Oferujemy  7-dniowy pakiet w cenie; 1250zł/osoba dorosła i młodzież pow. 12 lat, 830 zł/dzieci od 2 do 12 lat oraz dziecko do 2 lat bez opłat.

 Cena obejmuje;

– 7 noclegów,

-7 śniadań w formie szwedzkiego stołu plus danie na ciepło serwowane do stolika,

– 7 obiadokolacji dwudaniowych z deserem i kompotem. Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu. Więcej na temat wyżywienia w zakładce Pensjonat,

– kawa i herbata stale dostępna,

– powitanie lampką wina i kieliszkiem palinki,

– pomoc w organizacji wycieczek,

– ręczniki,

-korzystanie z atrakcji Sokoliska, m.in. ruska bania, połów ryb (no kill).